Buď sám svým šamanem

(Tento příspěvek píšu již z práce z Anglie na začátku března, měsíc po odletu z Ekvádoru).

Po ukončení diet v San Franciscu jsem přejel do Pucallpy a odtud do Tarapota s láhví poctivé, silné Ayahuascy. Pak další tři hodiny cesty do Yurimaguas, což je přístavní město této oblasti, odkud jezdí lodě dál do hlubin Amazonie. Chtěl jsem jet do jedné zapadlé vesničky, kde jsem měl kontakt na ubytování a šamana. Silnice byla však kvůli silným dešťům zaplavená, zůstal jsem tedy na hostelu čtyři noci a čekal. Hlavní důvod čekání ale byla dlouho očekávaná otcova operace, chtěl jsem vědět jak dopadne, tudíž jsem zůstával v dosahu signálu.

DSC00727

Hostel byl jeden z nejkrásnějších, jaké jsem kdy navštívil, situovaný přímo nad obří amazonskou řekou Huallaga, takže čekání bylo příjemné. Silvestr zde s pěti kuřaty na stole byl příjemný. V Peru je to hlavně o kuřatech.

DSC00739

Na Nový rok bylo v kuchyni dvacet čísel vody, řeka byla rozbouřená. Před rokem jsem si dal jako předsevzetí být za rok v Amazonii, což se povedlo. Operace dopadla dobře a 2.1., když začne opadat voda, se vydávám dál. Hlavně ať s autem nezapadnem, říkal jsem si. Zapadli jsme a upadlo kolo. Po cestě jsem se skamarádil s jednou rodinou, otec je rostlinný curandero, pozvali mě na návštěvu, ať dojedu lodí, přiučit se něco o rostlinách. To jsem už tento rok nestihl.

DSC00759

Přijel jsem do vesnice a ubytoval jsem se u jedné rodiny. Pozítří mi končí přísná fáze diety po dietě s rostlinou Tamamuri, ale stejně v dietě pokračuju dál, kvůli další Ayahuasce. Ovšem týden jsem teď konečně více jedl a konečně zas nabral nějakou váhu.

Sny jsou hodně inteznivní. O tátovi, jak prochází procesem intenzivního léčení a probíhá jím energie jak při excorsismu, že si div nevykloubí klouby, jak sebou šije. Nakonec takto vybije všechnu negativní energii a je vyléčen. V tom snu jsme jej s bratrem hlídali jako člověka, který prochází těžkým léčebným tripem (nyní, o dva měsíce později je na tom otec opravdu znatelně lépe). Také jsem měl zajímavý sen o jakési fůzi Českého Krumlova a Amazonie, takže krumlovský zámek se tyčil z amazonské řeky v džungli. V Českém Krumlově je několik lidí, kteří jsou napojeni na rostlinnou medicínu a než jsem odletěl, tak tam proběhla i výstava obrazů Otty Plachta a dalšího vizionářského malíře z Peru.

Ayahuasca u prastarého kamene, aneb poprvé piju sám…

Ubytoval jsem se u rodiny na vesnici kdesi v Amazonii a po krátké aklimatizaci jsem se chystal pít Ayahuascu poprvé sám, v džungli, u prastarého kamene s petroglyfy. Na toto silové místo chodí mnohé výpravy. Dle mytologie jsou rytiny na něm od bytostí odjinud. Kdo ví jak to je. Jsou často dělané i lidmi, jedno ja jasné, dávají si tam meeting silné energie a lidi z toho místa mají respekt. Vyšel jsem kolem třetí odpoledne. Slunce pražilo. Když jsem se lidí ve vesnici ptal na cestu a na případnou loďku, která by mě tam přiblížila, našel se chlapík, kterej tam měl cestu a chtěl mě svézt. Jako hodně lidí v Peru mě chtěl obrat, ale dohodli jsme se. Svezl mě pořádný kus cesty a z další vesničky jsem šel pěšky cca 90 minut. Čím hlouběji do džungle jsem šel, o to větší jsem měl respekt z toho, že si jdu sám dávat silnou psychedelickou medicínu do neznáma. Navíc skutečnost, že tam poblíž žije brujo, který prý jednou přišel ke kameni, když tam dělal ceremonii ten šaman kterého chci navštívit, s brokovnicí a dělal tam zle, nebyl zrovna uklidňující. Maminka s babičkou by z toho radost asi neměly. Cestou se brodím s těžkou krosnou přes několik řek a smývám pot v řece při koupání. Je to romantika. Když nakonec dojdu ke kameni, můžu se upocený vykoupat rovnou znova. Vidím domorodce a dávám se s nimi do řeči. Domek, který obývají, je domek, který mi byl doporučen na obydlení a přespání od kamaráda. Tím pádem musím vymyslet náhradní spaní v hamace, protože jsou v tom domku, kde jsem chtěl spát. Až o dva měsíce později se dozvídám, že kamarád to myslel jinak- že si můžu dát Ayahuascu přímo s těmi lidmi v jejich domě, že jim to prý nevadí. Byli přátelští. „Pončo jsem zapoměl na hostelu v Yurimaguas, takže jestli přijde bouřka jsem hotovej, nicméně věřím že vše proběhne hladce“, říkal jsem si a dávál Tabákové oběti ať neprší. Pobyl jsem u kamene a zapálil Mapacho pro místní duchy. Později, již při stmívání, jsem šel řešit spaní. Zeptal jsem se těch lidí, zda tam je nějaké místo bez hrozivých velkých černých mravenců, kteří dle zkušeností kamarádů nejen bolestivě koušou, ale sežerou batoh i hamaku a celkově je to věc, kterou bych pochopitelně v tranzu nerad řešil. Na Kaktusu bych je tam vysekal a udělal si z nich večeři, na Ayahuasce kompletně rozpadlej asi těžko 🙂 Domorodci říkají, že mravenci jsou všude a smějou se mi. Ale že prý si můžu dát hamaku na stromy blízko jejich domu, že tam nejsou. Našel jsem si dva stromy o kus dál u jezírka a zabydlel se tam. Dlouho jsem se připravoval a pak otevřel láhev že si naleju. Aya byla tak zkvašená, že při otevírání lahve dlouho syčela a prskala. Chuť byla naprosto nechutná. Trpký zákvas. Dal jsem si a po nějaké době jsem usnul. Vzbudil jsem se když už Aya účinkovala, hodně fyzicky, mentálně také. Přidal jsem si, ale hned jsem se pozvracel. Pak jsem dopil zbytek. Šamanské pravidlo číslo jedna praví: „Tlač to tam pod tlakem na sílu, dokud můžeš, a když už nemůžeš dej si ještě víc, pyčo woe“ 🙂

DSC00756

Hmyzáci dnes hráli dokonalý ambientní koncert, hvězdy zářily o dost jasněji než normálně a zlehka tančily po obloze. Pohupoval jsem se v hamace, zavřený pod moskytiérou, aby na mě nemohli komáři. Zase se mi opakovaly vize válek, koncentrační tábory, střílení a válečné hrůzy. Morbidní temná stránka lidského podvědomí. Ty obsahy mi již nezpůsobují žádnou úzkost ani napětí, ovšem to jak se opakují, je už na pováženou. Uvědomuju si, jak je toto válečné trauma stále v lidech živé, a že spousta lidí to reálně nyní na Zemi prožívá, bohužel.

Nic extra zajímavého se v noci nedělo, běžná očista a podobný témata jako na předešlých sezeních. V noci jsem se moc nevyspal. Ráno jsem se vzbudil s nevolností, sedativní pocit v těle, Aya stále silně pracovala. Pozdravil jsem se s krávama, který mi strkaly hlavu do hamaky a probudily mě. Sbalit se a jít tři hodiny s krosnou ve vedru se mi v tomto stavu fakt nechtělo, tak jsem ještě odpočíval. Když se ale zatáhlo a začalo foukat, s hřměním v dáli, urychleně jsem se začal balit a prosit Bohy ať neprší a házel Tabákové oběti o sto šest 🙂 Zmoknout v tropické bouři takhle rozbitej bych opravdu nechtěl, s vizí tříhodinové chůze s plnou polní zpět do vesnice, s nevolností. Rozloučil jsem se s domorodci z kmene Shawi a dal jim balíček mapachových cigaret za Papayu, kterou mi ráno s úsměvem přinesli, dobráci. Pobyl jsem ještě nějakou dobu u toho kamene a pak tam přišel průvodce s dvouma peruáncema na výletě. Odešel jsem se vykoupat na krásný vodopád, a oni přišli zas tam. Přidal jsem se tedy k nim a šli jsme cca tři hodiny rychlou chůzí do domácí vesnice. Bylo to fyzicky náročné, takhle po ceremonii a doporučuju to nedělat 🙂 Ale stálo to za to. Halt není to Kaktus, po kterém se dají lézt pětitisícovky s pocitem nadčlověka s dvaceti kilama na zádech- nikoho nechci navádět, ale je to super (pokud ale zahučíte ze skály, tak ode mě to nemáte). Průvodce po cestě kousla tarantule, ale rozdýchal to. Přišel jsem v podvečer, najedl se a spal do druhého dne. Kombinaci cestování, rozšířených stavů vědomí a archeologických výletů miluji. Systém se vám bude snažit namluvit, že naše civilizace je ultimátním vyvrcholením evoluce a naše primitvní smradlavý auta jsou vrcholem technologie, ale každý se může pomocí studia alternativní archeologie a historie a výzkumem samotných míst přesvědčit, že jsme jen jedna z mnoha civilizací a že evoluce není lineárního charakteru, ale spíše spirálou. Na planetě již bylo mnoho vyvinutějších civilzací, jak technologicky, tak i duchovně a morálně. Z chyb těch před námi se můžeme poučit. Spoustu lidí včetně mě zažívá ve výjimečných stavech vědomí rozpomínání se na životy v různých obdobích na Zemi. Rozšířit si vědomí na silových a významných místech, či místech, která určitým způsobem reprezentují určitou civilizaci je způsob, jak se dozvědět víc a napojit se přímo na místní genius loci.

DSC00757

DSC00758

Podruhé sám piju Ayahuascu, aneb udělej si sám

Prastará pravda, kterou jsem kdysi zahlédnul na internetech: You don’t know you are numb and detached, if you are numb and detached- prostě nemůžeš vědět, že jsi nevnímající a oddělenný od reality, když jsi nevnímající a oddělený od reality. A to je důvod, proč se dělají diety a celibáty a požívají se psychedelické látky- aby se vytvořil prostor a energie potřebná proto, aby bylo možno prolomit staré nefunkční ego struktury a vidět pravdu a prosvítit ten život trošku světlem a zapojit srdíčko.

Dva dny v kuse prší a chystám se pít podruhé sám. Nevím vůbec kde to uskutečním, přemýšlím zase nad nějakým punkem v džungli. Když se o tom v den D bavím se dcerou pána domu, říká mi, že mají nedaleko chatku v přírodě. Za chvíli už mě tam otec s jejím přítelem vezou ochotně na prohlídku, jsou skvělí. Jsem nadšen. Bouda znamená střechu nad hlavou a ochranu před deštěm, což je luxus. Poslednímu místu se to trochu podobá, je zde také jezírko, taky krávy. Vrátím se pro věci na ubytování a jdu zpět. Natáhnu hamaku, připravím místo, vykouřím prostor, dám oběti, provedu celej klasickej rituál a za dvě hodiny piju. Záměrem je posilovat vnitřní sebejistotu a posílit střed a solar plexus a celkově pokračovat v tom, co je už roky rozjeté. Poslední roky jsem na psychedelických výletech tušil, že se mi stalo v dětství velmi nepříjemné trauma a podobný patologický mentální vzorec jsem byl schopen již před sedmi lety vystopovat i do minulých životů. Následně při regresní terapii provedené pod vlivem LSD jsem tam byl znovu, ale nahlédnul jsem i vlastní roli útočníka v jiné inkarnaci. Prostě hodně nepříjemný, mentální patologický vzorec, který tu nechci rozebírat, ale který negativně na podvědomé úrovni ovlivňuje mojí duši jak v tomto životě, tak i několik životů před touto inkarnací a který mi způsobuje úzkosti a disharmonii, obírá mě o energii a velmi unavuje. Záměr s tímto pracovat už jsem si dával x krát na ceremoniích a nikdy jsem nebyl schopen plně ten moment znovuprožít, což ve mě vyvolávalo čím dál tím větší frustraci.

Dávám si plný kalich medicíny. Vidím světlé vize na tmavém pozadí. V jezeru jsou nějaké zvláštní ryby (rybu odtud z jezírka jsem jedl den předtím), které plesknutím o hladinu vody vydávají velmi intezivní zvuk. Když se to stane poněkolikáté, vize se jako lusknutím prstu promění do tmavých barev. Dávám si druhý, pořádný plný kalich- dopíjím veškerou Ayahuascu, co mám. Chci prostě pohnout věcma a dělám to trochu na sílu, proto všechny ty diety a nekonečný přehrabování se ve sračkách, tříměsíční celibát a celý tento výlet. Vize pokračují, ale pak přestanou a trip skončí. Říkám si, že to je nějaký slabý a divný, protože jeden kalich u léčitelky Inés mě dokázal totálně odpálit a rozebrat. Přemýšlím dokonce o tom, že se sbalím a půjdu spát na ubytování. Jsem zklamanej, frustrovanej a unavenej životem s úzkostma, u kterých tuším jejich původ, ale nejsem schopen se dostat k jádru věci. Připadám si, že moje nekonečný prosby nikdo neslyší, stokrát jsem prosil o pomoc jak Ayu, tak duchovní průvodce a nic. Jsem frustrovanej až rozzlobenej, kvůli tomu že moje dlouhodobé snahy přichází vniveč a neposouvám se. Možná že to byla ta mez, kam jsem musel dojít, muselo se vytvořit takový extrémní pnutí, aby se vytvořil prostor pro potenciální změnu.

Nečekaně a zničeho nic vize zesilují a jdu hluboko. Vidím nekonečné zástupy předků a zemřelých. Děkuji jim za všechno, co pro nás udělali a že tu teď můžu být. Pak přichází okamžiky, které řadím mezi zlomové momenty mé psychedelické autoterapie. Dostávám se do dětství k tomu traumatickému momentu a znovuprožívám jej. Je ve mě směsice negativních pocitů- znechucení, zhnusení, ostuda, agrese. Do toho přichází vhledy do mého života, které komentuji slovy zhruba „Aha, no ty krááávo!! AHA! Tak proto!“ Dělalo se mi hodně zle a všechno jsem to šel malátný vyzvracet. „To je kurva silná káva toto, ale věděl jsem že to tak je“, říkal jsem si. Potom se mi velmi ulevilo a děkoval jsem, že jsem se dostal takhle daleko a léčím se. Vidím za sebou roky s úzkostí a depresivními myšlenkami a zároveň vím, že tohle není konec, že si tuhle hladinu vědomí budu muset udržet a makat. Neříkám že jsem definitivně vyřešil problém, ale s jistotou vím, že to je ten bod na dně podvědomí, od kterého se člověk může odrazit a odpíchnout sakra vysoko. Cítil jsem pocit těžce vydřeného zadostiučinění.

Když jsem přemýšlel nad tím, že za měsíc už budu zpět v ČR, připadal jsem si jako kdybych procházel Českým Krumlovem, domovem a jakobych byl tam, bylo to velmi reálné. Měl jsem euforické pocity z toho, že jsem si splnil sen a tohle všechno prožil.

DSC00748

DSC00746

V tuto chvíli jsem věděl, že mám dost a že mám materiálu na integraci na dlouho dopředu, avšak nedalo mi to a když už jsem byl tady, vyzkoušel jsem ještě toho místního šamana, kam jsem se tak celou dobu těšil. Ceremonie s ním mě však nenadchla. Poděkoval jsem tedy Ayahuasce za celý proces a uvědomoval jsem si, že s tím vším budu muset nějak naložit.

Vyšel jsem z diety. Jel jsem do Ekvádoru surfovat a dát si odpočinek u oceánu. Přesně po třech měsících, tak jak jsem si zadal, jsem vyšel ze sexuálního celibátu.

DSC00768

DSC00778

Nikdy předtím jsem nebyl schopen vydržet víc než měsíc bez ejakulace, obvykle maximálně dva týdny a přinášelo to vždy velký neklid 🙂 Nyní jsem byl absolutně v klidu, schopný se ovládat. Každému tuto zkušenost doporučuji. Nejhorší je první měsíc, tělo je zvyklé na pravidelnou nálož dopaminové rozkoše a budete chtít svou dávku dopaminu jako feťák. Doporučuju osvojit si základní tantrické techniky zacházení se sexuální energií, dýchací cvičení a posílání této energie vzhůru po páteři, jinak to nemusí prospívat a vyvolává to zbytečnou frustraci. Cca po měsíci se to zklidnilo. Takto nabytou energii můžete využít na zvýšení vlastní vitality, kreativity a motivace, nebo jako já i na vyvolání změny v životě. Protože ta energie je obří. Pornoprůmysl a propaganda, že je normální masturbovat co nejčastěji a nejlépe u porna je akorát forma kontroly společnosti a snaha o ovládání nejmocnější energie, kterou jako lidé disponujeme. Porno je zlo, sám jsem jej kdysi užíval nadměrně a donedávna jsem jej občasně konzumoval a je to čisté dopaminové feťactví a zlo, když budu generalizovat, samozřejmě se najde pár jedinců kteří ho budou umět využít nějak inteligentně, ale já to teda nikdy neuměl a vždy jsem věděl že jsem prachsprostý dopaminový feťák. Ne, prostě není normální si honit u porna i kdyby celý svět říkal že ano.Vědecký výzkum problematiky si každý může najít na internetu sám. Je to evolučně naprosto nová a nepřirozená záležitost. Tolik tedy k pohonkávání 🙂

DSC00780

DSC00784

DSC00790

Přílet do ČR byl jako přiletět do jiné dimenze. Návrat do reality byl celkem těžký, procesy z Ayahuascy jedou intenzivně doteď. Až si to sedne, budu uvažovat o návratu zpátky do Peru na delší diety. Výlet se vydařil. Medicíně zdar.

DSC00815

 

One comment

 1. honza……ba,
  1.4.2017 (9:57)

  Komentář čeká na schválení.

  Ahoj pěkně se to četlo.
  Dopamínový fetaci v tom s tebou souhlasim, ale je težký tomu odolávat. Spíš by mně zajímalo jak to dělat, když máš ženskou. Musim konstatovat, že jsem před pár lety žil v celibátu celkem dlouho. Dostalo se to tak daleko, že pro mně masturbace byla směšná. Ted žiju s přitelkyní asi 15měsíců a je to ve starých kolejích. Všimnul jsem si jak na nadrženost funguje alkohol. Po tom co si trošku napiješ tak druhý den je nadrženost o 100% horší.System to moc dobře ví přoč je povolený alkohol..-D

  Ta tantra mně brnká přes nos, už nějakou dobu. Zatim jsem se o to, ale moc nezajímal bohužel. Vše má svůj čas.

  K těm tvojim strašákům, který máme všichni.
  Doporučuji si přečíst o torzních polí.
  http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/5334-rozhovor-s-jaroslavem-chvatalem-autorem-metody-pozitivni-stimulace-bioenergetickych-torznich-poli-1/

  Prošel jsem zatim první část Metody bioenergetickych torznich poli, která byla o teorie a měření myazma za pomocí kyvadla.
  Musim říct, že jsem z toho nadšený. Ukázali se tam vzorce chovaní(scénářů), který si sebou tahnu po celý svůj život.
  Jde o to že tyhle scénaře nemusí být z tohodle života.
  Jak dědíš geny tak dědíš i energetické myazma(disharmonie), po svých předcích, který ovlivnuji tvé torzni pole-čakrový systém-vnitřní orgány-mentalní stránku.
  Druhá část praktická(sanace) mně čeká na konci května. Mužu pak napsat jak mně to pomohlo.
  Popřipadě to mužeme pak změřit a vyčistit. Tuto metodu bude moci POUŽIVAT a pomáhat s ní dalšim lidem.

  Konstatuji, že ayu jsem nikdy neměl, ale zkušenosti z rozšířením stavem vědomí za pomocí růných látek(nástrojů) mám celkem dost.

  Dnes mám ceremoni s kaktusem jsem zvědavý a přitom nervozní.:D

  ps: pišu to narychlo takže je tam spouty chyb, ale nemáme hodinu českého jazyka.-D

  Přeji ti krásné jaro a slunce v duši. Haribool

  tamto smaž bylo tam moc chyb děkuji…._D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *